20.
dec
Predavanje #vblatu: Machine learning in the real world
ob 18:00

Na decembrskem predavanju v seriji Čez glavo v blatu bo na FRI predaval eden naših najbolj uspešnih diplomantov. Dr. Jure Leskovec je profesor na ameriški Univerzi Stanford in vodilni znanstvenik v Pinterest Labs. Na predavanju bo govoril o strojnem učenju in njegovi uporabi v Pinterestu, ki deluje kot priporočilni sistem za več kot 200 milijonov uporabnikov. Več na #vblatu.

Predavanje bo v sredo, 20. decembra, ob 18. uri v predavalnici A na FRI. Udeležba je brezplačna, prijavite se prek portala Meetup.

Vabljeni vsi, ki vas zanima vpogled v reševanje inženirskih problemov v praksi. Predavatelj bo predstavil razvoj in rešitve na področju strojnega učenja na Pinterestu, pri čemer se bo osredotočil na učinkovito načrtovanje in razvoj produktov, ki temeljijo na strojnem učenju.

Namen serije Čez glavo v blatu je predstaviti delo najboljših računalniških inženirjev, spoznati njihov način razmišljanja in reševanja aktualnih problemov v stroki. Obenem pa srečanja predstavljajo možnost za druženje strokovnjakov iz industrije, raziskovalcev in pedagogov s fakultete ter študentov.