27.
mar
#Vblatu: Za kulisami mobilnega plačevanja
ob 18:00

Ne zamudite predavanja o eni najbolj vročih finančnotehnoloških (FinTech) tematik - mobilnem brezstičnem plačevanju. Na marčevskem predavanju v seriji predavanj V blatu (#Vblatu) nas bosta na FRI obiskala Margit Blauhut in Thomas Wimmer iz švicarskega podjetja Netcetera AG, ki se ukvarja s storitvami digitalnega plačevanja in varnosti plačil. Več na #Vblatu.

Predavanje “Behind the scenes of mobile payments” bo v sredo, 27. marca, ob 18. uri v predavalnici P1 na FRI. Udeležba je brezplačna, prijavite se prek portala Meetup.

Po kratkem uvodu s pregledom ekosistema storitev mobilnih plačil (kot sta Google Pay and Apple Pay) bosta predavatelja predstavila, kako je načrtovan njihov sistem plačil, in se poglobila v rešitve tehnoloških izzivov, s katerimi se srečujejo.

Namen serije Čez glavo v blatu je predstaviti delo najboljših računalniških inženirjev, spoznati njihov način razmišljanja in reševanja aktualnih problemov v stroki. Obenem pa srečanja predstavljajo možnost za druženje strokovnjakov iz industrije, raziskovalcev in pedagogov s fakultete ter študentov.

Dogodek bomo fotografirali za potrebe promocije fakultete in študija.