20.
apr
Po poteh z alumni: dr. Tom Vodopivec
ob 15:00

Vabljeni na sproščen pogovor »Po poteh z alumni« v torek, 20. aprila 2021, ob 15.00 preko Zooma. Predstavil se nam bo dr. Tom Vodopivec, alumen FRI, ustanovitelj in direktor startup pospeševalnika Reveris, poslovni analitik, podatkovni znanstvenik, strokovnjak za umetno inteligenco. S Tomom bomo poklepetali o njegovih študijskih dneh, njegovih začetkih, kako je pristopal k načrtovanju kariere in kaj je tisto, kar ga motivira pri delu. Če vas zanima Tomova karierna pot in tudi to, s čim se ukvarja danes, se nam pridruži pri pogovoru. Tom bo z veseljem odgovoril tudi na vsa vaša vprašanja.

Kdo je dr. Tom Vodopivec?
Po končani tehniški gimnaziji smer računalništvo je šolanje nadaljeval na pred-bolonjskem univerzitetnem študiju računalništva in informatike v Ljubljani. V višjih letnikih je bil freelance programer in demonstrator ter raziskovalec na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL v Laboratoriju za porazdeljene sisteme in paralelno procesiranje. Po diplomi iz strojnega učenja se je vpisal na doktorski študij na isti fakulteti, v smeri umetne inteligence na igrah - preučeval je algoritem AlphaGo. Kot raziskovalec je gostoval v Veliki Britaniji in na Nizozemskem, na FRI pa je kot asistent na dodiplomskih in podiplomskih študijih trikrat prejel nagrado za naj asistenta leta po izboru študentov. V zadnjem letu doktorata se je kot višji podatkovni znanstvenik zaposlil na podjetju Celtra, ki razvija tehnologijo za oglaševalsko industrijo. V naslednjih letih je tam zgradil in prevzel vodenje oddelka Data insights, katerega poslanstvo je s pomočjo podatkov izboljšati poslovno odločanje v podjetju. V začetku leta 2021 je zagnal svoje podjetje Reveris, nišni pospeševalnik za industrijo video iger, kjer danes pomaga mladim in zagnanim ekipam uspešno razviti svoje produkte in pridobiti prva finančna sredstva.

Povezava do srečanja prek Zooma