09.
nov
Seminar JOTA: Nevronsko strojno prevajanje
ob 14:00

Gost novembrskega seminarja Jota bo Matjaž Rihtar iz Laboratorija za umetno inteligenco na Inštitutu Jožef Stefan. Predstavil nam bo strojno prevajanje z uporabo nevronskih omrežij. Seminar bo v petek, 9. novembra 2018, ob 14.00 v predavalnici P19.

Nevronsko strojno prevajanje

Predavanje 'Nevronsko strojno prevajanje' bo prikazalo trenutno stanje in izzive na področju nevronskega prevajanja. Prikazali bomo kratek uvod v nevronske mreže (nelinearnost, vzvratno razširjanje napak, možne izboljšave), nevronske jezikovne in prevajalne modele (LSTM, GRU, kodirnik-odkodirnik z mehanizmom pozornosti), možne izboljšave celotnega procesa (BPE, uporaba NMT pri prevajanju ne-naučenih jezikov) in trenutne izzive. Na koncu bomo v živo prikazali tudi prevajanje iz slovenščine v angleščino in obratno z nevronskim modelom, razvitim v Laboratoriju za umetno inteligenco na Institutu Jožef Stefan.

Dogodek bomo fotografirali za potrebe promocije fakultete in študija.