• Marko Robnik Šikonja o vlogi umetne inteligence pri ustvarjanju literarnih del
V medijih

Gost oddaje Intelekta na Valu 202 je bil prof. dr. Marko Robnik Šikonja, predstojnik Katedre za umetno inteligenco na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani. V oddaji z naslovom Od gosjega peresa do Scrivenerja se je o vlogi umetne inteligence pri ustvarjanju literarnih del z gosti pogovarjala novinarka Urška Henigman.

Pred desetimi leti se je izjemno povečala moč računalnikov, kar je povzročilo pravo revolucijo na področju jezikovnih tehnologij. Razvoj globokih nevronskih mrež je omogočil oblikovanje številnih orodij za pisanje, ki prevzemajo vlogo lektorjev in urednikov. Kaj pa avtorjev? Naše pametne naprave že skoraj samostojno pišejo kratka sporočila. Kako pa je s kompleksnejšimi besedili? Ali zna umetna inteligenca napisati agencijsko novico, novinarski članek, scenarij, pesem ali roman? Je to za človeka zanimivo branje?

Vabljeni k poslušanju: