31. jul
11. avg
ESSLLI - Poletna šola logike, jezika in informacij
ob 09:00

Prijavite se na 34. evropsko poletno šolo European Summer School in Logic, Language and Information (ESSLLI), ki bo potekala od 31. julija do 11. avgusta 2023 na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani.

Rok za zgodnje prijave (early bird) je podaljšan do 14. junija: PRIJAVA.

Evropska poletna šola logike, jezika in informacij (ESSLLI) je vsakoletni dogodek, organiziran pod okriljem združenja FoLLI (Association for Logic, Language and Information) od leta 1989. Poletna šola ESSLLI zagotavlja interdisciplinarno okolje, v katerem potekajo tečaji in delavnice s področij logike, jezikoslovja in računalništva, pa tudi s širših znanstvenih, zgodovinskih in filozofskih vidikov.

ESSLLI pritegne približno 400 udeležencev z vseh delov Evrope, pa tudi Severne in Latinske Amerike ter Azije. ESSLLI je postalo glavno srečanje mladih raziskovalcev in študentov logike, jezikoslovja in računalništva, na katerem razpravljajo o trenutnih raziskavah in delijo svoje znanje. Dogodek

je edinstven po svoji interdisciplinarni zasnovi.

Program:

Poletna šola ESSLLI ponuja razburljiv dvotedenski program, ki ga sestavljajo naslednje vsebine:

• delavnice s področja logike, jezikoslovja in računalništva,
  • tečaji - temeljni, uvodni in nadaljevalni - na treh področjih:
    • Jezik in računanje,
    • Logika in računanje,
    • Logika in jezik,
  • študentska sekcija,
  • večerna predavanja (glej prilogo),
  • družabne dejavnosti.

Prijave so odprte za udeležence, predavatelje, študentsko sekcijo in organizatorje delavnic.

organizatorje in predavatelje. Rok za zgodnjo prijavo je 14. Junij, pojdite na spletno stran https://2023.esslli.eu/registration.html.