• Izobraževanje učiteljev računalništva in informatike

Projekt NAPOJ (Načrtovanje poučevanja Algoritmov in Programiranja ter OrganizaciJa skupnosti) je namenjen vsem učiteljem in profesorjem s področja računalništva in informatike, ki želijo nadgraditi raven svojih strokovnih in pedagoških kompetenc. S tem želimo vzpostaviti aktivno skupnost ter jo opremiti z vsemi potrebnimi materiali in orodji, ter tako prispevati k dvigu ravni znanja programiranja dijakov v Sloveniji ter posledično v Evropi in svetu.

Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani je bila tudi v letos uspešna na razpisu CS4HS (Computer Science for High Schools) podjetja Google, kar je omogočilo nadaljevanje z aktivnostmi projekta NAPOJ

Avgusta smo v sodelovanju z Zavodom 404 organizirali NAPOJ2, katerega nosilna tema je bila povečanje zanimanja za programiranje preko uporabe fizičnega računalništva. Tako smo nadaljevali tam, kjer smo končali lani - pri uporabi računalnika Rasberry Pi in sklopa vhodno/izhodnih naprav.