• Mediji o Kabiné Šerinjon
V medijih

Časnik Dnevnik  in drugi mediji so pred kratkim poročali o spletni in mobilni platformi Kabiné Šerinjon, ki sta jo pomagala razviti tudi študenta Fakultete za računalništvo in informatiko.

Sedem študentov s treh ljubljanskih fakultet je s pomočjo pedagoških mentorjev in ljubljanske Snage v sklopu projekta »Temne strani hitre mode« ustvarilo aplikacijo Kabiné Šerinjon, ki rešuje problematiko tekstilne industrije. Gre za spletno in mobilno platformo, ki omogoča brezplačno izposojo oblačil in modnih dodatkov slovenskih modnih oblikovalcev ter vintage oblačil iz Centra ponovne uporabe. S tem želijo potrošnike spodbuditi k razmišljanju o pravičnosti, (so)odgovornosti, trajnosti, etičnosti in k odločitvam, ki so boljše za ljudi in okolje pri nas ter drugod v svetu.
Projekt je nastal v okviru projektov »Projektno delo z gospodarstvom v lokalnem in regionalnem okolju – Po kreativni poti do znanja 2016/2017«, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Prispevki o projektu v medijih: