• Aplikacija Micreate prejela nagrado za odlično slovensko oblikovanje

Spletna aplikacija, ki je nastala v okviru H2020 projekta Micreate in pri katerem sodelujeta Laboratorij za računalniško grafiko in multimedije na FRI UL ter Znanstveno-raziskovalno središče Koper, je na 9. bienalu slovenskega oblikovanja Brumen prejela nagrado za odlično slovensko oblikovanje.

Glavni cilj projekta je stimulirati raznovrstne skupine migrantskih otrok s privzemanjem na otroke osredotočenih pristopov za njihovo integracijo na ravni izobraževanja in politike. Na podlagi potreb po ponovni zasnovi vključitvenih pristopov stremi raziskovalni projekt k poglobljenemu pregledu sodobnih integracijskih procesov migrantskih otrok z namenom njihove ohrabritve.

Oblikovanje je delo Siline Pintar, mag. Barbare Dovečar in študentov iz Fakultete za dizajn iz Trzina.