• Jota v znamenju govornih tehnologij
Napovedi

Vabljeni na šesto letošnje predavanje Jota, na katerem bo dr. Simon Dobrišek s Fakultete za elektrotehniko predstavil dogajanje na področju govornih tehnologij. Predavanje bo v četrtek, 20. 4. 2017, ob 15.15 v P04 na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL.

Sedanjost in prihodnost govornih tehnologij

Samodejni pretvorniki govora v besedilo, sistemi za zaznavanje ključnih besed, pretvorniki besedila v umetni govor, sistemi za vodenje govorjenega dialoga, razpoznavalniki govorcev in njihovih psihofizičnih stanj, razpoznavalniki govorjenega jezika in narečja, sistemi za ocenjevanje pravilnosti in kakovosti izgovarjave, sistemi za obdelavo in označevanje večmedijskih govornih vsebin ipd. Vse to so tehnologije, ki jih uvrščamo med t. i. govorne tehnologije. Na šestem letošnjem predavanju bomo predstavili dolgoletne izkušnje Laboratorija za umetno zaznavanje, sisteme in kibernetiko Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani iz področja razvoja govornih tehnologij, s poudarkom na podpori slovenskemu govorjenemu jeziku. Razmišljali bomo o prihodnosti teh tehnologij in tudi o prihodnosti govora kot človeku najbolj naravnega načina sporazumevanja.