• Poletna šola FRI spet odpira vrata mladim
Napovedi

Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani (UL FRI) letos v času poletnih šolskih počitnic, od 26. 6. do 1. 7. 2022, ponovno v živo na fakulteti organizira računalniške delavnice Poletne šole FRI. Te so namenjene osnovnošolcem, srednješolcem in študentom, ki želijo izpopolniti in nadgraditi svoje znanje s področja računalništva, informatike in razvoja aplikacij.

Na voljo bo šest zanimivih delavnic, ki jih bodo izvedli zaposleni in študenti Fakultete za računalništvo in informatiko UL ter Pedagoške fakultete UL:

• Kekčeve prigode, 4.-6. razred OŠ (vodja delavnice: Irena Nančovska Šerbec)
  • Spoznaj digitalni svet od bita do premika, 7.-9. razred OŠ (vodja delavnice: Mira Trebar)
  • Sprogramiraj svoje Minecraft mesto, 7.-9. razred OŠ (vodja delavnice: Matevž Pesek)
  • Od interneta stvari do dronov, 7.-9. razred OŠ in dijaki (vodja delavnice: Aleš Jaklič)
  • Programiranje v višji prestavi, dijaki (vodja delavnice: Andrej Brodnik)
  • Osnove programiranja v pythonu, dijaki in študenti (vodja delavnice: Luka Fürst)

Krajši opisi posameznih delavnic in splošni pogoji delavnic so objavljeni na spletni strani Poletne šole FRI.

Prijave so odprte od četrtka, 14. aprila 2022, od 10. ure, in bodo odprte do četrtka, 21. aprila 2022, do 10. ure (povezava do prijavnice).

Prednost bodo imeli tisti, ki še niso imeli možnosti udeležbe na Poletni šoli FRI in so se prijavili na delavnico, ki je glede na starost namenjena njim. V primeru, da bo več takšnih, ki bodo ustrezali tem omejitvam, bo o sprejetju odločil žreb.