• Predavanje #vblatu: Living on the bleeding edge of Big Data
Napovedi

Z Univerze Stanford prihaja še en predavatelj v seriji Čez glavo v blatu. Na januarskem predavanju bo o obvladovanju velikih zbirk podatkov govoril Andrej Krevl, ki je diplomiral in magistriral ter kot asistent tudi učil na FRI. Več na #vblatu

Predavanje bo v sredo, 3. januarja, ob 18. uri v predavalnici 1 na FRI. Udeležba je brezplačna, prijavite se prek portala Meetup.

Vabljeni vsi, ki vas zanima vpogled v reševanje inženirskih problemov v praksi. Predavatelj bo govoril o sistemih za shranjevanje velikih količin podatkov, pri čemer bo predstavil primere iz prakse, osredotočil pa se bo tudi na pomen ustrezne računalniške arhitekture ter razmerja med strojno opremo in programsko kodo.

Namen serije Čez glavo v blatu je predstaviti delo najboljših računalniških inženirjev, spoznati njihov način razmišljanja in reševanja aktualnih problemov v stroki. Obenem pa srečanja predstavljajo možnost za druženje strokovnjakov iz industrije, raziskovalcev in pedagogov s fakultete ter študentov.