• Predsednik Pahor gostil pogovor o življenju z umetno inteligenco
V medijih

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je 26. decembra 2018 v Predsedniški palači sprejel več kot 150 Slovenk in Slovencev, ki študirajo ali kot znanstveniki, raziskovalci in predavatelji delujejo v tujini. Ob tokratnem srečanju je potekal pogovor o življenju z umetno inteligenco.

V pogovoru so sodelovali:

• doc. dr. Marinka Žitnik, postdoktorska raziskovalka na Univerzi Stanford, prejemnica naziva “Rising Star in Electrical Engineering and Computer Science” in “Rising Star in Biomedicine”
  • izr. prof. dr. Jure Leskovec, izredni profesor računalništva na Univerzi Stanford, član informacijskega laboratorija InfoLab in laboratorija za umetno inteligenco na Univerzi v Stanfordu
  • izr. prof. dr. Danijel Skočaj, izredni profesor na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, predstojnik Laboratorija za umetne vizualne spoznavne sisteme

Vabljeni k branju: