• Marinka Žitnik o selitvi na Harvard in raziskavah v biomedicini
V medijih

Za časnik Delo je ena naših najuspešnejših alumen dr. Marinka Žitnik spregovorila o svojem raziskovalnem delu na področju biomedicine in o tem, da je bila med 400 kandidati izbrana za profesorsko mesto na ameriški univerzi Harvard.

Marinka Žitnik, ki trenutno zaključuje podoktorsko usposabljanje pri prof. dr. Juretu Leskovcu na univerzi Stanford, je v intervuju povedala, da nove tehnologije spreminjajo medicino in omogočajo povsem drugačen pogled na telo, na zdravje in bolezni. Na Harvardu, kjer bo nadaljevala kariero, bo s svojo raziskovalno skupino razvijala najnaprednejše računske metode za reševanje zahtevnih problemov v biologiji in medicini. "To vidim kot izjemno priložnost, ki mi bo omogočila nadaljnji razvoj tehnik umetne inteligence in strojnega učenja za analize velikih podatkov v biomedicini," je med drugim povedala v intervjuju.

Več preberite v članku na spletni strani: