• Okrogla miza o ChatGPT-ju
V medijih

Na Filozofski fakulteti v Ljubljani je 18. maja v organizaciji Znanosti na cesti in Frekvence X potekala okrogla miza Pogovoriti se moramo o ChatGPT-ju.

Na okrogli mizi so o uporabnosti in vplivu tehnologije velikih jezikovnih modelov in umetne inteligence govorili gosti: strokovnjak za umetno inteligenco in strojno učenje dr. Marko Robnik Šikonja in raziskovalka umetne inteligence v medicini dr. Vida Groznik s FRI, skrbnica študija Digitalno jezikoslovje dr. Špela Vintar ter filozof dr. Sebastjan Vörös s Filozovske fakultete.

V okviru debate so spregovorili o vprašanjih, katere poklice in dejavnosti nam bo umetna inteligenca v prihodnosti nadgradila, nadomestila, olajšala ali izpodrinila, o negotovosti, česa vse bo sposobna, kaj se bo zgodilo z vrednotami učenja, modrosti in intelektualnega napredka in kako se bo na to pripravil izobraževalni sistem.

Več o okrogli mizi prisluhnite na: