• Podeljene nagrade in priznanja na Dnevu FRI 2021

Dan Fakultete za računalništvo in informatiko je tudi letos potekal na daljavo. Zaradi epidemioloških razmer v državi smo najbolj uspešnim študentom in zaposlenim podelili priznanja in nagrade na virtualnem dogodku, ki smo ga posneli vnaprej. Nagrajence smo javno razglasili s premiernim predvajanjem slavnostnega dogodka v petek, 3. decembra 2021, ob zaključku Tedna Univerze v Ljubljani.

Dekanja izr. prof. dr. Mojca Ciglarič je uvodnem nagovoru poudarila pomen znanosti in zaupanja v znanstvene dosežke, se spomnila na vrnitev predavanj nazaj v prostore fakultete po zaprtju v prejšnjem valu epidemije, ter pohvalila vse, tako študente kot pedagoge in zaposlene, ki so kljub razmeram pokazali veliko zagnanosti in uspešno opravili svoje delo.

Študenti, ki so v preteklem letu najbolje opravili študijske obveznosti, so prejeli priznanje za uspeh in knjižno nagrado, in sicer delo »The Alchemy of Us - How Humans and Matter Transformed One Another«, ki jo je napisala Ainissa Ramirez, ameriška znanstvenica in komunikatorka znanosti.

Na visokošolskem strokovnem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Tomaž Čuk, Matija Ojo in Maks Popović;

3. letnik: Ožbej Golob in Gal Lindič.

Na univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Matej Klančar, Jovana Videnović, Janez Tomšič in Nika Marolt;

2. letnik: Blaž Erzar;

3. letnik: Larsen Cundrič, Klemen Škrlj in Marko Ivanovski.

Na interdisciplinarnem univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in matematika so nagrado prejeli:

2. letnik: Luka Opravš, Miha Kovač in Vita Komel;

3. letnik: Katja Kunej , Luka Dragar, Tim Poštuvan, Marko Hostnik in Sara Oblak.

Na magistrskem študijskem programu Računalništvo in informatika sta nagrado prejela:

1. letnik, smer Računalništvo in informatika: Anže Gorjan Novak;

1. letnik, smer Podatkovne vede: Domen Vreš, Matija Teršek in Benjamin Džubur;

2. letnik, smer Računalništvo in informatika: Timotej Knez;

2. letnik, smer Podatkovne vede: Bozhidar Stevanoski;

Na interdisciplinarnem študijskem programu druge stopnje Multimedija je nagrado prejel:

1. letnik: Arne Simonič.

Najvišje fakultetno priznanje za študente, fakultetno Prešernovo nagrado, so prejeli:

Študent Lojze Žust je za svoje delo z naslovom Metoda globokega učenja za napovedovanje poplavljanja morja (mentor: prof. dr. Matej Kristan) prejel Univerzitetno Prešernovo nagrado.

Priznanja za uspešno pedagoško delo v študijskem letu 2020/2021, ki ga prejmejo pedagogi z najboljšimi študentskimi ocenami, sta prejela:

• izr. prof. dr. Patricio Bulić,
  • asist. doc. Nejc Ilc.

Predsednica Študentskega sveta FRI, Zala Erič, je podelila priznanja Študentskega sveta Naj profesor in Naj asistent, ki so jih prejeli:

• izr. prof. dr. Patricio Bulić, naj profesor (Računalništvo in informatika, univerzitetni),
  • asist. dr. Aleksandra Franc, naj asistent (Računalništvo in informatika, univerzitetni),
  • prof. dr. Janez Demšar, naj profesor (Računalništvo in informatika, visokošolski),
  • asist. Daša Štesl, naj asistent (Računalništvo in informatika, visokošolski),
  • prof. dr. Matej Kristan, naj profesor (Računalništvo in informatika, magistrski),
  • asist. Žiga Pirnar, naj asistent (Računalništvo in informatika, magistrski).

Posebna priznanja in nagrado za raziskovalno delo podiplomskim študentom so prejeli:

Posebno omembo za raziskovalno delo, so si prislužili še naslednji doktorski študenti:

• Domen Rački,
  • Melanija Vezočnik,
  • Andraž Krašovec.

Posebno priznanje za izjemen raziskovalni dosežek je prejel:

Posebno priznanje za sodelovanje z gospodarstvom je prejel prof. dr. Blaž Zupan, in sicer za pridobitev tržnih sredstev s povezovanjem s podjetji in uspešno prodajo intelektualne lastnine. Ob tem je nedavno pridobil tudi sredstva podjetja Google in fundacije Chan Zuckerberg.

Posebno priznanje za kakovost so prejeli zaposleni v dekanatu, in sicer za kakovostno in zavzeto delo, ki se odraža v visoki oceni zadovoljstva vseh uporabnikov storitev dekanata.

Dekanjino priznanje za delo v strokovni službi je prejela Alenka Bone za skrbno in kakovostno delo v kadrovski službi in za pripravo kadrovskih podatkov, potrebnih za prehod v nov poslovno-informacijski sistema APIS.

Predstavili smo tudi vse prejemnike univerzitetnih nagrad, ki jih rektor podeljuje v Tednu univerze v Ljubljani:

• Naziv zaslužni profesor: prof. dr. Bojan Orel,
  • Priznanje za najodličnejši dosežek Univerze v Ljubljani: skupina sodelavcev Laboratorija za umetne vizualne spoznavne sisteme, in sicer za uvedbo nove paradigme za detekcijo vizualnih napak na površinah izdelkov,
  • Zlata plaketa UL posameznikom za izjemne zasluge: izr. prof. dr. Erik Štrumelj,
  • Svečana listina mladim visokošolskim učiteljem: doc. dr. Tomaž Hočevar,
  • Prešernova nagrada za študente: Lojze Žust,
  • Svečana listina študentom za najboljše študijske dosežke: Anej Svete,
  • Svečana listina študentom za najboljše študijske dosežke: Domen Vreš,
  • Priznanje za posebne dosežke študentov: skupina DragonSec,
  • Priznanje za posebne dosežke študentov: Gregor Robert Krmelj,
  • Priznanje strokovnim delavcem: Nives Macerl, tajnik UL FRI.

Video posnetek dogodka, v katerega so poleg razglasitev prejemnikov priznanj vključeni tudi na daljavo posneti odzivi in zahvale nagrajencev, si lahko ogledate na fakultetnem kanalu YouTube: Dan FRI 2021.

Vsem nagrajencem še enkrat iskreno čestitamo!