• Postal bom ...

Kolektor Group d. o. o. je razvojna, tržno usmerjena, inovativna, finančno stabilna in poslovno uspešna družba, ki z reševanjem tehnoloških izzivov prihodnosti in iskanjem novih poslovnih priložnosti izpolnjuje pričakovanja lastnikov, poslovnih partnerjev, zaposlenih in okolja. S sedežem v Sloveniji ter široko razvejano mrežo podjetij in podružnic v Evropi, Ameriki in Aziji povezuje skoraj 30 podjetij.

Z Damirjem Balijem, zaposlenim v podjetju Kolektor Group d. o. o. in diplomantom Fakultete za računalništvo in informatiko UL, smo se pogovarjali o študiju in njegovi karierni poti.

1. Kateri študij na FRI si dokončal? Zakaj si se odločil ravno za ta študij?

Že od nekdaj me je zanimalo računalništvo. Po končani osnovni šoli sem se vpisal na Srednjo ekonomsko-poslovno šolo Koper. Ker je bila želja po pridobivanju znanja s področja računalništva še vedno prisotna, sem za nadaljevanje študijske poti izbral študij na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani, kjer sem tudi dokončal magistrski študijski program druge stopnje Računalništva in informatike.

2.Kakšno vizijo si imel ob začetku študija? Kaj si želel početi po študiju? Ali si že imel izoblikovano karierno pot?

Ko sem začel s študijem, prave vizije in karierne poti še nisem imel izoblikovane. Že v osnovni šoli sem se začel ukvarjati z računalništvom, predvsem me je zanimalo področje strojne računalniške opreme. Prav zato sem se po končanem 1. letniku študija računalništva in informatike odločil za smer Logika in sistemi. Na 2. stopnji mi je študij omogočal proste roke pri izbiri študijskih predmetov. Tako sem imel priložnost izbrati predmete oz. področja, ki so me veselila in mi omogočila pridobivanje širšega pogleda na računalništvo, raznoliko znanje in izkušnje, kar je pripomoglo k lažjemu oblikovanju karierne poti, ki je sledila po študiju.

3. Kaj ti je dal študij na FRI in v čem vidiš njegovo dodano vrednost?

Tekom študija na FRI sem pridobil različna praktična in teoretična znanja iz različnih področij kot so matematika, logika, programiranje, arhitektura računalniških sistemov, algoritmi in drugih. Vsa pridobljena znanja znatno pripomorejo k reševanju izzivov s katerimi se soočam vsak dan, tako na poslovnem področju kot v privatnem življenju.

Študij na FRI omogoča razvoj različnih kompetenc. Eno izmed teh je timsko delo, ki ti omogoči, da lažje rešuješ probleme in pri tem spoznaš ljudi z različnimi izkušnjami in znanji. Ravno zato sem poleg vsega pridobljenega znanja hvaležen, da sem tekom študija spoznal veliko ljudi s katerimi še vedno sodelujem.

4. Kakšna je bila tvoja karierna pot po koncu študija? Kako te je pot zanesla v podjetje Kolektor Group d. o. o.?

Že med študijem sem imel priložnost pridobiti veliko praktičnih izkušenj preko različnih študentskih del in tudi s pomočjo delovne prakse, ki je bila obvezni del tretjega letnika prve stopnje visokošolskega programa Računalništvo in informatika. Še pred zaključkom študija sem dobil priložnost za zaposlitev v podjetju Kolektor Group d. o. o., kjer sem tudi trenutno zaposlen.

5. Kakšna je tvoja vloga v podjetju, kaj počneš? Lahko opišeš tipični delovni dan?

Sprva sem delal na področju poslovne inteligence in se tako srečal s sistemom za poročanje SAP BW. Po končanem uvajanju in pridobljenih izkušnjah ter spoznavanju okolja, sta se moja odgovornost in delo razširilo še na druga področja. Kot vodja projektov sodelujem pri različnih projektih v katerih je aktivno vpet IT oddelek. Trenutno delujem kot sistemski administrator in razvijalec rešitev na Microsoftovi platformi Sharepoint, ki gostuje različne rešitve iz področja podpore pisarniških in poslovnih procesov za vse zaposlene Koncerna Kolektor.

Zaradi dinamičnega okolja se vsak dan srečujem z novimi izzivi, s katerimi pridobivam nova znanja in izkušnje.

6. Kje pri tvojem sedanjem delu ti znanja in izkušnje s FRI najbolj koristijo?

Računalniške komunikacije, upravljanje informatike, programiranje, algoritmi, način razmišljanja, ki sem ga oblikoval med študijem in celotno praktično znanje, ki sem ga pridobil tekom študija, so znanja in izkušnje, ki mi koristijo v mojem vsakdanu, tako na sedanjem delu kot izven tega.

7. Kaj bi svetoval dijakom, ki se vpisujejo na fakulteto?

Študij računalništva in informatike je s stališča strokovnega področja zelo fleksibilen, saj študentom omogoča samostojno izbiro področja študija znotraj velikega števila predmetov. Zato bi študentom svetoval, da si izbirajo predmete, ki jih najbolj zanimajo in si tako študij naredijo zabaven in posledično tudi lažji.

Na kariernem kotičku na informativnem dnevu bo predstavnik podjetja Kolektor Group d. o. o. povedal nekaj več o možnostih zaposlitve v njihovem podjetju in kariernih možnostih. Dogodek bo v petek, 10. februarja 2017, ob 11.00 in 15.30 uri in v soboto, 11. februarja 2017, ob 10.00 uri. Vabljeni!