• Uspešen zaključek informativnih dni

Na informativne dni za vpis na prvostopenjske študijske programe, ki so potekali v petek in soboto, 10. in 11. februarja, je na Fakulteto za računalništvo in informatiko prišlo preko 800 obiskovalcev.

Po uvodnem pozdravu dekana so skrbniki študijskih programov predstavili potek in podrobnosti posameznih študijev, s kratkim motivacijskim predavanjem pa je dogodek popestril Andrej Brodnik. Po uvodnem delu smo obiskovalce popeljali po prostorih fakultete, kjer so si lahko ogledali rezultate okoli 20 raziskovalnih projektov, spoznali študentski pospeševalnik Garaža FRI, v kateri deluje tudi ekipa Shopster, ki je izdelala mobilno aplikacijo za informativne dni FRI  (na voljo za iOS in Android), ter se pozanimali o možnostih zaposlitve v kariernem kotičku, kjer so se predstavila podjetja Gorenje, Cosylab, Kolektor, Crea in NIL.