• Projekt ExtremeXP bo izboljšal kritične sisteme

Pred dvema tednoma se je s skupnim srečanjem 20 partnerjev pričel 10,4 milijone evrov vreden projekt ExtremeXP, katerega pomemben člen je tudi Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani (UL FRI).

Projekt ExtremeXP (EXPerimentation driven and user eXPerience oriented analytics for eXtremely Precise outcomes and decisions) bo za potrebe kritičnih sistemov (krizni management, javna varnost, kibernetska varnost) razvil kompleksne analitične procese, ki v center postavljajo uporabnika analiz. Glavni cilj je ustvariti sistem za podporo odločanju naslednje generacije, ki združuje rezultate novih raziskav s področij integracije podatkov, strojnega učenja, vizualne analitike, razložljive umetne inteligence, decentraliziranega zaupanja, inženiringa znanja in inženiringa, ki temelji na modelih, v skupen okvir.

V okviru projekta prof. dr. Vlado Stankovski z UL FRI vodi delovni paket 2: Razvoj konceptualne podlage za analitiko, ki temelji na poskusih nad velepodatki.

Na fotografiji predstavniki partnerjev projekta ExtremeXP na zagonskem (kick-off) srečanju v Atenah.